Letošnje tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje je za učence 6. in 7. razreda povezano z branjem knjige Slavka Pregla z naslovom Odprava zelenega zmaja. Vemo, da je bila po knjigi posneta tudi televizijska nadaljevanka. V njej je kot Miha nastopil Robert Rakar, čigar korenine prednikov so v naši občini – v Mrzli Luži. Naša sedmošolka Julija pa je njegova vnukinja. Ponosno je povedala, da je njen dedek igralec … Poprosila sem za posredovanje še njeno mamo, gospo Andrejo, in dogovor je bil naglo in prijazno sklenjen.

V petek, 25. oktobra, smo skupaj z učenci dodatnega pouka slovenščine nestrpno pričakovali zanimivega gosta, gospoda Roberta Rakarja. Prišel je s kupom fotografij, prvo izdajo knjige in z veliko zanimivostmi iz bogate zakladnice spominov. Res je zanimiv sogovornik, ki je navdihnil učence s svojimi prigodami. Radovedno so postavljali vprašanja, ki niso ostala brez odgovorov. Na koncu so poprosili še za avtograme.

Ko bomo oblikovali še intervju z zanimivim sogovornikom, boste tudi vi lahko izvedeli več.

 

Mentorica Olga Podpadec

 

 

 

Related Images:

Dostopnost