Karierna orientacija

Vpis 2024/25

15. Informativa

Sejem izobraževanja in poklicev Informativa bo 19. in 20. januarja 2024 na Gospodarskem razstavišču:

Povezava do spletne strani Informative

Pomembnejši datum za vpis v srednje šole 2024/25:

Pomembnejši datumi za vpis

Prijave za vpis v srednjo šolo bomo izpolnjevali marca 2024. Potreboval boš prijavnico, ki jo lahko kupiš v knjigarni (obrazec MŠŠ-2-1,20/08) ali natisneš.

Prijava za vpis v začetni letnik srednje šole

Razpis za vpis 2024/25

Dokument najdete na spletni strani MVI in tukaj:

Razpis za vpis 2024/25

Vpis 2023/24

Stanje prijav za vpis 2023/24

Stanje prijav se bo do 24. 4. 2023 dnevno spreminjalo. Najnovejše stanje je sproti objavljeno na spletni strani MIZŠ. Povezava TUKAJ.

Uporabne povezave

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje – vpis v srednje šole

Spletni servis za poklicno izobraževanje ponuja informacije o poklicih, šolah in programih – Moja izbira.si

E-storitve ZRSZ- vprašalnik o poklicni poti

Povezava do aplikacije Kam in kako – Kam in kako

Kalkulator točk – Kalkulator točk (Excel)

Štipendije

Kadrovske in Zoisove štipendije ter štipendije za deficitarne poklice ureja Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije. Povezave do strani:

Zoisove štipendije

Kadrovske štipendije

štipendije za deficitarne poklice

Na spletni strani Javnega sklada RS za razvoj kadrov preverite še ostale možnosti štipendiranja.

Državna štipendija je vezana na dohodek družine. Vlogo oddate na pristojni Center za socialno delo. Prorobnejše informacije lahko najdete na spodnji povezavi.

državna štipendija

Občinsko štipendijo podeljujeta tudi Občina Trebnje in Občina Ivančna Gorica. Več si lahko preberete na spodnjih povezavah.

občinska štipendija (Trebnje)

občinska štipendija – uradni list (Ivančna Gorica)