Tretji petek v novembru smo ponovno obeležili s tradicionalnim slovenskim zajtrkom pod sloganom »Zajtrk s sadjem – super dan!«. Letošnji je bil že 11. po vrsti. Učenci so sprva obnovili znanje o pomenu zajtrka in lokalno pridelane hrane, nato so tradicionalni zajtrk tudi použili. Kruh z maslom in medom, mleko ter jabolko so učence okrepčali. O pomenu čebel za našo prihodnost pa sta jih poučila čebelarja Planinšek, ki sta prikazala pester izbor predmetov, ki jih uporabljajo čebelarji. Učence je najbolj navdušila skupna pesem L. Slaka Čebelar, ki so jo zapeli ob spremljavi harmonikarjev – učencev naše šole, pod vodstvom mentorja Gašperja Štrusa. Učenci so preostanek naravoslovnega dne ustvarjali izdelke v povezavi s čebelami in medom. Dan smo sladko zaključili z grizljanjem svežih medenjakov. Več si lahko ogledate v galeriji.

učiteljice 1. triade

Related Images:

Dostopnost