V torek, 4. 12. 2018, smo na šoli pripravili dobrodošlico prvošolcem-slovesen sprejem v skupnost učencev šole. Preden smo sprejeli prvošolce, so se morali dokazati. Poiskati so morali “skriti zaklad”. Namige za iskanje sta jima pripravili osmošolki Neža Sever in Tjaša Špec. Potem, ko so uspešno premagali izzive in razvozlali vse uganke, so našli lutki: Lili in Bineta. Z novima prijateljema so se prvošolci udeležili programa, ki sta ga povezovala devetošolca Val Predalič in Ana Kek. Učenci 2. razreda so se pod mentorstvom učiteljice Tanje Korošec predstavili s plesno točko. Tretješolci pa s hudomušno pesmico pod taktirko učiteljice Suzane Jefim.

Kot se za prvošolce spodobi, so se predstavili s črkami. Vsak učenec se je predstavil s črko in deklamacijo Otona Župančiča in Nika Grafenauerja iz knjige Abeceda. Po nagovoru predsednice šol. skupnosti in zaobljubah prvošolcev sta sledila še nagovor ravnatelja ter podelitev »diplom«. Ob koncu smo zapeli šolsko himno. Na kitarah sta nas spremljala osmošolca Naj Rozman in Sašo Zaletel. Po prireditvi so se učenci dobre volje vrnili med šolske klopi.

Maja Gorenc Šulc, mentorica SUŠ-a