Sredi pomladi, od 15. do 20. maja 2022, smo trije učitelji OŠ Veliki Gaber potovali na bližnji vzhod, v Turčijo, kjer smo se udeležili četrte izmenjave programa Erasmus+. Turški gostitelji so nas prisrčno in velikodušno gostili v mestu Karacabey, ki je pol ure oddaljeno od tri milijonske Burse. Na tamkajšnji osnovni šoli smo se udeležili pouka, kjer smo opazovali, kako učitelji v oddelku s po 40 učenci poučujejo glavne predmete ter tudi islamski verouk. Otroci v vseh oddelkih so bili zelo sproščeni, na vsak način so si želeli pridobiti naš podpis in posvetilo. Čeprav je pri komunikaciji obstajala jezikovna ovira, saj Turki niso ravno vešči angleškega jezika, smo vseeno s kretnjami in s pomočjo prevajalnika izmenjali šolske izkušnje, starši učencev pa so pripravili pravo pojedino z značilnimi turškimi jedmi. V naslednjih dneh pa smo se udeleženci iz Litve, Španije, Italije in Slovenije navduševali nad lepotami naravnih in kulturnih znamenitosti okoliških krajev ter Burse in Istanbula.

Primož Vasle