Ta slika ima prazen atribut alt; ime datoteke je VSI-LOGOTIPI-SKUPAJ-1024x448.png

Za nami je še zadnja izmenjava strokovnih delavcev. Med 9. in 14. oktobrom 2022 nas je gostila država koordinatorica Litva, osnovna šola v mestu Šiauliai. Tako mesto kot šola se imenujeta po soncu in domačini pravijo, da živijo v sončnem mestu. Tudi v času obiska je bilo vreme sončno, kar je pripomoglo k še bolj prijetnemu bivanju med učitelji in učenci, s katerimi OŠ Veliki Gaber že tretje leto sodeluje v projektu z naslovom Blue shirts, green shorts. Med gostovanjem so učitelji izmenjali svoje izkušnje, si ogledali potek pouka, obiskali mestno občino in se seznanili z njenimi prioritetnimi nalogami ter skupaj izvedli tudi mednarodno konferenco na temo Varstva okolja in trajnostnega razvoja. OŠ Veliki Gaber je na zaključni podelitvi posebnih nagrad prejela pohvalo za najbolj prizadevno in odgovorno sodelovanje pri projektu, ki je bil ves čas ekološko usmerjen in je učence spodbujal in navajal na trajnostni način bivanja na našem planetu. V namen predstavitve na konferenci je nastal predstavitveni video, ki si ga lahko ogledate tudi tukaj:

Erasmus+: Sustainable solutions to pollution (OŠ Veliki Gaber) – YouTube