Sedmošolci smo se letos odpravili v šolo v naravi v Bohinj. Da ima v Bohinju dež “ta mlade” smo občutili v prvih dveh dneh bivanja. Kljub temu smo se povzpeli do Slapa Savice, raziskovali vodo in njene lastnosti, spoznavali rastline in živali v okolici Bohinjskega jezera. Sledila sta dva topla in sončna dneva, ki smo jih izkoristili za športne aktivnosti: plezanje, gorsko kolesarjenje, vožnjo s kanuji. Na pohodu v korita Mostnice smo si “pridelali” kar nekaj žuljev in se naučili, da je kljub bolečini vredno vztrajati. Privoščili smo si tudi najboljši sladoled v okolici Bohinjskega jezera ter v Planšarskem muzeju spoznali delo in življenje planšarjev. Bivanje s sošolci nam je prineslo nove življenjske izkušnje in nova doživetja tudi z osebjem doma, ki nas je razvajalo z odlično hrano in strokovnim vodenjem. Oskrbnik doma nas je seznanil s taborniškimi veščinami tako, da nam preživetje v naravi ni več tuje.