Program dela SUŠ

NAČRTOVANI SKLICI NOSILEC ČAS
volitve članov skupnosti učencev šole (po dva predstavnika na oddelek) razredniki september

1. sklic:

·   priprava programa skupnosti učencev šole

·   volitve predstavnikov za šolski parlament in komisijo za šolsko prehrano

·   volitve predsednika šolske skupnosti

·   predlogi in pripombe oddelčnih skupnosti

Andreja Jaklič s predstavniki oddelčnih skupnosti september

2. sklic:

·   organizacija sprejema prvošolcev v skupnost učencev šole

·   aktualni dogodki

mentorica SUŠ s predstavniki oddelčnih skupnosti november

3. sklic:

·   aktualni dogodki

·   predlogi in pripombe oddelčnih skupnosti

Mentorica SUŠ s predstavniki oddelčnih skupnosti februar

4. sklic:

·   pregled dela v šolskem letu 2018/19

·   predlogi za pohvale

mentorica SUŠ s predstavniki oddelčnih skupnosti maj

PREDVIDENE AKTIVNOSTI NOSILEC ČAS
piktogrami Lidija Šajn september Pripravijo četrtošolci.

zbiranje starega papirja

Hišnik, Vida Ceglar oktober, april Učenci menijo, da je delitev denarja po razredih glede na količino zbranega papirja dobra rešitev. 8. Razred bo papir zbiral skupaj.
Začetek Bralne značke in intervju z gostom Boštjanom Gorencem -Pižamo Andreja Jaklič september

Darilce za gosta pripravi prva triada.

Intervju z gostom izvedejo Neža Sever, Patrik Gorišek in Klara Planinšek.

zbiranje  iztrošenih kartuš, trakov, tonerjev

vsi razredi celo leto

sprejem prvošolcev skupnost učencev šole

Mentorica SUŠ

december Vsebino pripravi Ana Kek in 8.a in 8.b.
valentinovo

Ana Kek

Val Predalič

februar Za Valentinovo bomo pripravili valentinovo skrinjico za pisma. Nalogo sta prevzela Ana Kek in Val Predalič.
presenečenje devetošolcev devetošolci

December,

februar

Decembra in za pusta bo v popoldanskem času organiziral presenečenje 9. razred.

klopi na vrtu

učenci 7.-9. razreda Učenci predlagajo, naj se jih popravi in naredi še kaj drugega.
posaditi drevo Justina Zupančič s prvošolci april Jamo bodo izkopali starejši učenci na eko dnevu.
skrb za zelenjavni vrt vsi razredi pomlad Učenci 6.-9. razreda poskrbijo, da se vrt prekoplje in pripravi na setev. Vrt zasejejo učenci 1.-5. razreda.
zbiralna akcija hrane za zavetišče +stare rjuhe, stare brisače vsi razredi november, december Zbirali bomo hrano za pse in mačke, stare rjuhe in brisače za zavetišče Meli Repče.
okraševanje razredov vsi razredi december, februar Učenci so predlagali, da bi razrede okrasili decembra. Učilnice okrasijo vsi oddelki, ocenjevanje pa se izvede za oddelke 1-5.
srečelov 9. razred december
skupna smrečica vsi razredi december Vsak oddelek pripravi 4 enake okraske za skupno smrečico.
darilca za razrede vsi razredi december Oddelki 1-5 in 6-9 bodo izžrebali en oddelek, za katerega bodo pripravili darilo s sporočilom in ga postavili pod smrečico. Darilo ne sme biti kupljeno in naj bo nekaj za pojest. Na predpraznični dan vsak oddelek svoje darilo pride iskat pod smrečico.
menjalnica igrač april Igrače izmenjajo učenci 1.-5. razreda, starejši učenci poskrbijo za organizacijo.