Predstavitev projekta Erasmus+

V šolskem letu 2020/21 smo pričeli z mednarodnim projektom Erasmus+. V projekt bomo vključeni 2 leti. Naslov našega skupnega projekta je BLUE SHIRTS, GREEN SHORTS. Tema je ekološka, v prvi vrst je poudarek na klimatskih spremembah, onesnaževanju, varovanju narave in sobivanju z njo. Prioritetna naloga naše šole pa je raziskati posledice onesnaževanja. Naše države, s katerimi bomo delili aktivnosti in izkušnje, so:

  • Litva (koordinatorica projekta),
  • Italija,
  • Turčija in
  • Španija.

Predvidenih je tudi 5 mednarodnih izmenjav, vendar bodo le-te časovno in izvedbeno potekale prilagojeno trenutnim razmeram po svetu. Prva izmenjava je sicer predvidena že za november 2020, druga (predvidena marca 2020) pa že pri nas.

Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije.

Povezave: