Za nami je prvi šolski kulturno-jezikovni tabor. Potekal je na Selih pri Šumberku v petek, 29. 9. in v soboto, 30. 9. 2017. Učenci so imeli možnost nadgrajevati svoje znanje v različnih delavnicah, ki so jih vodili strokovni delavci šole. Na izbiro so imeli sedem različnih delavnic, vsak učenec je izbral tri. V petek so na likovni delavnici pod vodstvom učiteljice Vide Ceglar izdelali prav poseben grafit, z učiteljem Janijem Strnadom in Primožem Vasletom pa so jo mahnili do gradu, kjer so raziskovali ruševine in se urili v fotografiranju. Fotografi so potem v najboljši fotografiji našli navdih za literarno poustvarjanje.

Učenci so na Selih pri Šumberku v prostorih vrtca in krajevne skupnosti tudi prespali. Seveda pred spanjem brez večerje ne gre. Tokrat je bila prav posebna. Gasilci so nam prijazno odstopili kurišča, za ogenj je poskrbel g. ravnatelj in zvečer si je vsak lahko sam pripravil večerjo – pekli smo hrenovke. Prosti večer, preživet zunaj, se je hitro prevesil v noč.

Po jutranji telovadbi in zajtrku je sobotno dopoldne minilo glasbeno, francosko in literarno. Boomwhackersi, cajon in ljudska glasba so delali družbo učencem na glasbeni delavnici pod vodstvom učiteljice Mance Černe, ljudsko izrocilo domačega kraja in slovensko literaturo pa so spoznavali pri učiteljici Olgi Podpadec. Tu so ustvarjali tudi svoje prispevke.  Z učiteljico Metko Klemenčič pa so v naravi sredi travnikov spoznavali osnove francoščine in francosko kulturo.

Tabor smo zaključili v soboto ob 12.00. Kako lepo smo se imeli, pa najbolje opišejo pozitivni vtisi udeleženih učencev, fotografije in kratek predstavitveni filmček:

»Zelo sem bil vesel, ko so me povabili na tabor.«

»Super je bilo, ker smo se družili in zabavali.«

»Tabor je bil zelo v redu, učenci smo se razumeli, organizacija je bila odlična, saj smo se držali urnika. Delavnice so bile izvirne.«

»Bilo je lepo, želim, da bi se tabor ponovil …«

»Všeč mi je bilo skoraj vse. Moji vtisi so dobri, bi še ponovila. Lahko bi pekli tudi kostanj.«

»Bilo je lepo in zanimivo ter tudi poučno.«

»Všeč mi je bilo, da sem se naučil o gradu Šumberk.«

»Všeč mi je bila sproščenost, dobra volja, hrana in učitelji so bili zelo prijazni. Lahko bi bilo se več delavnic in izbire.«

»Ponovitev!!!!«

»Bilo mi je zelo všeč. Urnik je bil dobro sestavljen, pa tudi ni bilo toliko omejitev.«

»Želim si, da bi se še enkrat tabor ponovil, saj smo se veliko zabavali in ustvarjali.«

»Bilo je zelo v redu.«

»Ponovila bi še enkrat.«

»Všeč mi je bilo spanje na taboru, prijatelji, delavnice. Tabor bi bil lahko daljši.«

»Všeč mi je bilo, da sta bila dneva napolnjena z delavnicami ter da so bile delavnice na različnih področjih. Le ponoči me je zeblo.«

»Všeč mi je bilo pri likovni, ker smo mešali in barvali in sem se zelo zabaval. Tabor bi podaljšal.«

»Všeč mi je bilo, da smo se bolje spoznali. Bilo je lepo in zanimivo.«

»Všeč so mi bile slike ter spanje ter ker smo se zvečer lovili in pekli hrenovke.«

»Zelo dobro je bilo, lahko bi ponovili. Bil mi je všeč cel petek, večerja, zajtrk in delavnice.«

 

Hvala PGD Sela pri Šumberku, KS Sela pri Šumberku in vrtcu za pomoč in uporabo prostorov.

Vodja tabora: Andreja Jaklič

 

Related Images:

Dostopnost