Vseslovenska akcija Teden pisanja z roko, letos že sedma po vrsti, poteka od 17. do 21. januarja.

V Tednu 2022 bomo spodbujali čitljivo in tekoče pisanje z roko, četudi bomo pisali bolj počasi. Skrbno bomo oblikovali in povezovali črke. Vemo, da nekateri pišejo le še s tiskanimi črkami, a se bomo v Tednu 2022 trudili pisati s pisanimi črkami, tako malimi kot velikimi. Odrasli bodimo pri tem zgled.

Ambasadorji Tedna pisanja z roko 2022 so pisatelj Tadej Golob, igralka Mojca Fatur in olimpijska zmagovalka Janja Garnbret.

Osrednja tema Tedna 2021 je Pišem z roko, ker … Pozornost bomo namenili prednostim pisanja z roko. Naj jih nekaj naštejemo: boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejša pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih spretnosti, ohranjanje možganov v dobri formi, ko smo starejši.

Lahko si ogledate video o pisanju z roko, ki so ga pripravile dijakinje Srednje vzgojiteljske šole, gimnazije in umetniške gimnazije Ljubljana na povezavi https://youtu.be/tjaWc7MduXY.

Ste že všečkali njihovo Facebook stran https://www.facebook.com/radipisemozroko?

Bodite del akcije in sodelujte v kakšni aktivnosti. Pišimo z roko in bodimo zgled!

Related Images:

Dostopnost