Učencem prve triade so učitelji glasbene šole Trebnje predstavili nekatera glasbila. Uživali smo v glasbeni pravljici Miška išče nov dom, pozorno prisluhnili glasbilom in pripovedovalki pravljice, zaključno skladbo pa smo zaradi navdušenja učencev poslušali kar trikrat. Osmošolki Naja Dobnik in Pia Praznik sta zaigrali na violončelo in klavir ter delili svoje izkušnje učenja v glasbeni šoli. Ugotovili smo, da učenje igranja na inštrument zahteva voljo in čas, obenem pa nam prinese zadovoljstvo in užitek ob glasbenem ustvarjanju. Dan dejavnosti je bil zapolnjen tudi z izdelovanjem preprostih zvočil (strgalo, ropotulja, kastanjete in tam-tam). Na koncu smo jih seveda tudi preizkusili in ob njihovi spremljavi zapeli poznane pesmi.

učiteljice prve triade