V četrtek, 30. 1. 2020, smo se udeleženci medgeneracijskega branja srečali že drugič v tem šolskem letu. Tokrat nam je kot izhodišče za pogovor služila knjiga Slavka Pregla Geniji brez hlač. Najprej smo se pomerili v zabavnem kvizu. Med učenkami, upokojenimi udeleženci in strokovnimi delavci šole so zmagali strokovni delavci. Sledil je pogovor o prebrani knjigi v manjših heterogenih skupinah. Na koncu so učenke iskale argumente, zakaj naj bi bila knjiga primerna za najstnike, strokovni delavci pa zakaj ne. Zadnjo besedo o knjigi pa so imeli naši modri člani – upokojeni udeleženci. Srečanje je v prijetnem vzdušju zelo hitro minilo. Da pa nam ne bo dolgčas, smo dobili v branje že novo knjigo. To je knjiga Tatjane Pregl Kobe Frida in Zmaj Artur Gaj v Franciji.